Maciej WILK – producent muzyczny, filmowy i teatralny, aktor, manager, set designer.

Od 1 kwietnia 1999 do 31 października 2005 Szef działu Public Relations i Biura Organizacji Widowni w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie prowadził również impresariat imprez i koncertów (m.in. Yann Tiersen, The Residents, STOMP, Kayah, Brathanki, Pod Budą, Richard Galliano&Michel Portal, Garrick Ohlsson, Madredeus, Natalia Kukulska, Cesaria Evora, Gaelforce Dance, King Crimson, Susan Vega, Ritchie Blackmore i inni).

Współpracował przy produkcji i wystawieniu spektakli teatru: Piotruś Pan, Miss Saigon, Grease, Orfeusz w Piekle, Wesoła Wdówka, KOTY oraz przy musicalu Romana Polańskiego Taniec Wampirów.

W 2000 r. brał udział w szkoleniu organizowanym przez firmę producencką w Londynie na West Endzie i Broadwayu – Cameron Mackintosh Ltd. Po studiach w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni (wydział Zarządzania) i po Studio Wokalno – Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni wyjechał do Kanady, gdzie był związany z Polish Canadian Society of Music oraz Salonem Muzyki i Poezji Marii Nowotarskiej.

Od 2002 roku prowadzi firmę producencką MACIEJ WILK PRODUCTION zajmującą się produkcją koncertów, eventów i konferencji firmowych, filmów i spektakli teatralnych (np. spektakl „Nic nie zastąpi mi piosenki”, oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej, (prezentowany od 3 lat w kraju i zagranicą – premiera kanadyjska 2002 – Toronto. Spektakle w Kanadzie i Szwajcarii).

Producent i Partner ogólnopolskiego cyklu koncertowego ERA JAZZU – przedsięwzięcia kulturalnego plasowanego w ścisłej czołówce polskich imprez jazzowych. Od 1998 r. ERA JAZZU zrealizowała w całej Polsce ponad  200 koncertów oraz innych przedsięwzięć kulturalnych związanych z muzyką jazzową. Polskiej publiczności przedstawiono najwybitniejszych twórców jazzu, m.in. Steve Swallow, John Abercrombie, Steve Lacy, Al Foster, Abbey Lincoln, Dino Saluzzi, The New York Voices, Al Di Meola, Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble, Oregon, The Kronos Quartet, Patricia Barber, Larry Coryell Quartet, David Murray, Keith Jarrett Trio, Krzesimir Dębski, Osibisa, Flora Purim, Airto Moreira, Joe Zawinul, Herbie Hancock, John McLaughlin, Flamenco Jazz Night, Tribute To Glenn Miller Orchestra, Canadian Night, Diana Krall, Barbara Hendricks, Smooth Jazz Festival, Manhattan Transfer, Wayne Shorter , Dianne Reeves , Dee Dee Bridgewater, Marcus Miller, Maceo Parker, Dionne Warwick i innych. Wielu z nich pojawiło się na zaproszenie ERY JAZZU po raz pierwszy w Polsce.

Współpracował przy produkcji wielu programów telewizyjnych, m.in. Miss Polonia dla TVN, Jetix Kids Awards oraz Elite Model Look dla Polsatu, Koncertu „Marsz, Marsz Polonia” dla TV Polonia, koncert „Święta, Święta” dla TVP 2 , Miss Polski dla Polsatu i innych.

Przez 3 lata ( do końca maja 2009 roku ) współwłaściciel i Prezes Zarządu Teatru Bajka w Warszawie , który stał się jedną z najbardziej popularnych prywatnych scen warszawskich. Na deskach Teatru Bajka występują m.in. Jolanta Fraszyńska, Anna Korcz, Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Elżbieta Zającówna, Karol Strasburger, Stefan Friedmann, Piotr Gąsowski, Maciej Zakościelny, Robert Rozmus, Piotr Szwedes, Michał Żebrowski, Piotr Machalica, Jan Wieczorkowski, Michał Lesień i inni.

W tym czasie Teatr Bajka wyprodukował swoje spektakle m.in. „Dzikie Żądze” w reż. Stefana Friedmanna i Zenona Dądajewskiego, „Sceny dla dorosłych czyli sztuka kochania” w reż. Krzysztofa Jasińskiego , „Mężczyźni na skraju załamania nerwowego” w reż. Piotra Łazarkiewicza , „Król Ból” oraz „Kopciuszek” w reż. Karola Stępkowskiego, oraz spektakle we współprodukcji z agencjami zewnętrznymi : „Ucho Van Gogha” w reż. Eugeniusza Korina oraz „Kobietę Pierwotną” w reż Arkadiusza Jakubika. Wszystkie te produkcje, ze względu na wysoką wartość artystyczną oraz udział znanych i cieszących się uznaniem publiczności aktorów stały się bardzo popularne zarówno wśród dorosłych jak i młodych widzów.

W 2008 roku współproducent pierwszego w Polsce koncertu Celine Dion na krakowskich Błoniach.

Po latach nieobecności scenicznej powrócił w 2009 roku jako aktor w spektaklu muzycznym pt. „Piosenki w Starym Kinie” w reż. Andrzeja Rozhina, gdzie występował  u boku  Ewy Kuklińskiej, Ady Gostkowskiej, Anity Steciuk i Macieja Damięckiego z towarzyszeniem 6 osobowego Retro Band Tomasza Bielskiego.

Wykorzystując szerokie kontakty zawodowe Maciej Wilk realizuje każdy pomysł, który przyjdzie do głowy jego Klientom. Stara się przy tym przełamywać schematy i proponuje różnorodne, bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązania.

Zawsze stara się, aby proponowane przez niego pomysły precyzyjnie oddawały charakter i klimat organizowanej imprezy oraz odpowiadały zapotrzebowaniu i oczekiwaniom Klienta.